Хор Богословије светог Петра Дабробосанског
Са настанком богословије у Фочи 1995/96. године, везује се и настанак Хора Богословије, који се оснива под покровитељством његовог Високопреосвештенства Митрополита Николаја, тадашњег ректора богословије. Први диригент био је Бранко Беновић, каснији декан Музичке академије Универзитета у Источном Сарајеву.
Послије њега за диригента долази мр Раде Радовић, професор на Музичкој академији, и на том мјесту остаје све до 2008. године, када због обавеза на академији престаје са радом у богословији. Поред одговарања на литургијама у свим храмовима широм митрополије, хор је учествовао у обиљежавању 2000 година хришћанства у Пријепољу, Пљевљима и Сарајеву. Наступали су и на прослави великог јубилеја Епархије дабробосанске - 750 година постојања у Источном Сарајеву и тада је од блаженопочившег митрополита дабробосанског Николаја добијена захвалница за братску хришћанску помоћ нашем страдалном народу. На наступима хор је изводио поједине композиције са Камерним и Академских хором Музичке академије у Источном Сарајеву.
Иза хора су бројни наступи широм Републике Српске, БиХ, Србије и Црне Горе, а број чланова варира од 15 до 30. Осим учешћа на богослужењима активни су и на концертној сцени. Репертоар поред духовних композиција, чине и многа дјела свјетовног хорског а капела жанра. У програму хора могу се чути различити стилски правци: једногласни црквени напјеви из 15. вијека, литургијске хорске композиције Стевана Стојановића Мокрањца, велики број духовних хорских дјела српских, руских и бугарских аутора, као и композиције из области свјетовне хорске музике. Хором Богословије од 2008. до 2021. године руководио је јереј Видак Вујадиновић, професор појања у богословији, а од 2. фебруара 2021. године за диригента је постављен г. Борислав Бјелогрлић, који је од оца Видака преузео и дужност професора црквеног појања.